Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Güne başlamak için kahve veya çayın bizi kendimize getireceğini düşünsek de, sabah içeceklerinin tümünden çok daha faydalı bir alternatif daha var.

Ilık suyla hazırlanın bir bardak limonlu su.

Limonlu suyun sabah kahvaltıdan en az 15 dakika, tercihen yarım saat önce tüketilmesi gerekiyor. Limonlu suyun bir süre sonra sağlığınıza, cildinize ve hatta psikolojik durumunuza iyi geldiğini görünce, kendinizi limonlara teşekkür ederken bulabilirsiniz.

Basitçe limonlu suyun nasıl hazırlanması gerektiğine kısaca değinelim.

 

Limonlu Su Hazırlamak

Limonlu Su Nasıl Hazırlanır

Aslında bu tarif çoğu yerde iki adet limonla anlatılıyor. Kabın büyüklüğü, limonların boyutu gibi detaylar atlanıyor. Biz sizlere en doğru limonlu su hazırlamanın nasıl yapılması gerektiğini adım adım anlatacağız.

  • Limonlu suyunu, bir su bardağında tüketeceğiz. Kullanacağımız su çok sıcak değil, çokta ılık olmayacak. Suyumuzu ısıtmaya başlıyoruz.
  • Bir su bardağı limonlu su için bir adet limon kullanacağınız. Limonun dışını iyice yıkıyoruz.
  • Yıkadığımız limonu ortadan ikiye bölüp, yarısını dilimleyerek bardağımıza atıyoruz. Limonun diğer yarısını da bardağımıza sıktıktan sonra dışını bardağa rendeliyoruz.
  • Isıttığımız suyu hazırladığımız su bardağının içine döküp, çar kaşığı ile karıştırıyoruz.
  • Kahvaltıya başlamadan yarım saat kadar önce hazırladığımız limonlu suyu içiyoruz.

 

Kahvaltı haricinde sıcak yaz günlerinde serinlemek ve kendinizi daha dinç hissetmek için limonlu su tüketebilirsiniz. Bir sürahinin içine, suyun miktarına bağlı olarak bir kaç limon doğrayıp rendeleyebilirsiniz. İçine atacağınız bir kaç salatalık ve nane yaprağı, suyunuza daha ferah bir lezzet katacaktır.

Limonlu Su

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kalsiyum Eksikliğini Gösteren İşaretler

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Facebook | Instagram | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.