Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Günde 2 Karanfil Yemenin Mucizevi Faydaları

Anavatanı Endonezya olan karanfil; hoş kokulu, açmamış pembe çiçek tomurcuklarıdır. Dünyanın en popüler baharatlarından biri olan karanfil, sağlığımız için tüketmemiz gereken mucizevi etkilere sahip bir süper baharat.

Görsel Pencere; günde sadece iki karanfil tüketmemiz ile vücudumuzda yaşanacak inanılmaz değişimlerin neler olduğunu araştırdı.

 

1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Karanfil tüketerek beyaz kan hücrelerinin sayısını ciddi oranda arttırabilirsiniz. Bu da doğal olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirecek.

 

2. Sindirim Sistemini Güçlendirir

Karanfil tüketmek sindirim sisteminin enzimlerinin artmasına yardımcı olur. Mide bulantınız var ise bir de karanfil yemeyi deneyin. Karanfil; genel sindirim sağlığını desteleyen ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olan liflerle dolu. Sindirim sorunlarınız için karanfil kullanacaksınız; bunun en iyi yöntemi karanfili ezmek veya balla karıştırıp yemek olacak.

 

3. Diş Ağrılarını Giderir

Bir türlü geçmeyen diş ağrınız mı var? Ağrıyan dişinizin üzerine karanfil koyarak bekletin. Ağrının bir süre sonra geçtiğini hissedeceksiniz.

 

4. Karaciğere Dost

Karanfil yağında bulunan öjenol, karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

 

5. Ağrı ve İntihapları Azaltır

Baş ağrınız veya bir türlü geçmeyen intihabınız mı var? Kaya tuzu ve karanfili ezerek, ılık sütün içine atın. Ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

 

6. Kemik ve Eklem Dostu

Karanfil kemik sağlığını desteleyen flavonoidler, manganez ve öjenol gibi yararlı bileşenler içerir. Kemik yoğunluğunu arttıran bu maddeler aynı zamanda sağlıklı minerallerin kemiklere iletilmesinden sorumlular.

 

7. Antibakteriyel

Karanfil yağının anti bakteriyel bir güce sahip olduğu kanıtlanmıştır.

 

8. Antioksidan Kaynağı

Karanfil mikro besinler arasındaki polifenol kaynağı. Kolesterolü ve kan basıncını düşüren polifenol, artlerin yapısını da iyileştirir.

 

9. Kan Şekerini Düzenler

Karanfil kan şekeri hücrelerinin dengelenmesine ve kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

 

10. Kanın Pıhtılaşmasını Yavaşlatır

Karanfilde bulunan öjenolün kanın pıhtılaşmasını yavaşlatıyor. Eğer kan inceltici bir ilaç kullanıyorsanız, karanfil tüketmeden önce doktorunuza başvurmanızda yarar var.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Uyandıktan Sonra İçilen Kuru Üzümlü Suyun Faydaları

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Facebook | Instagram | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.