Sinema, Listeler, Kültür, Tarih ve Fazlası

Kırmızı Etin Dünyadaki Satış Fiyatı

0

Her ne kadar lezzetli olsa da, kırmızı eti fazla tüketmek bağırsak kanseri ve gut hastalığına davetiye çıkarabiliyor. Bu nedenle doktorlar kırmızı etin haşlanarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Peki 1 KG kırmızı etin en pahalı olduğu ülkeleri merak ediyor musunuz?

Görsel Pencere; Dolar ve TL bazında hangi ülkelerde kırmızı etin pahalı olduğunu araştırdı.

Not : Güncel kura göre 1 Dolar = 5.5 TL olarak hesaplanmıştır.

 

Ülkelerde 1 KG Kemiksiz Etin Fiyatları
NoÜlkeFiyat ($)Fiyat (TL)
1İsviçre50,45277,48
2Norveç26,91148,01
3İzlanda24,16132,88
4Japonya22,00121,00
5Tayvan21,93120,62
6Güney Kore21,41117,76
7Hong Kong19,20105,60
8Avusturya19,11105,11
9İsrail18,57102,14
10Fransa17,5096,25
11İran17,4095,70
12Hollanda17,1194,11
13İtalya16,7091,85
14Belçika15,2783,99
15İsveç14,8381,57
16Filistin Bölgesi14,5680,08
17Finlandiya14,0877,44
18Malta13,5674,58
19Danimarka13,1972,55
20Almanya12,3167,71
21Lübnan12,0166,06
22Amerika Birleşik Devletleri11,5263,36
23Singapur11,4362,87
24ispanya11,4262,81
25Tayland11,1361,22
26Ürdün11,1061,05
27Kanada11,0860,94
28Türkiye11,0660,83
29Irak11,0560,78
30Yeni Zelanda11,0460,72
31Birleşik Arap Emirlikleri10,7759,24
32Portekiz10,5157,81
33Avustralya10,4257,31
34Slovenya10,3857,09
35Suudi Arabistan10,2256,21
36Kıbrıs10,0755,39
37Cezayir9,9354,62
38Yunanistan9,8754,29
39İrlanda9,7853,79
40Çek Cumhuriyeti9,6953,30
41Hırvatistan9,6653,13
42Çin9,5452,47
43Vietnam9,5152,31
44Bahreyn9,1150,11
45Birleşik Krallık9,0549,78
46Panama9,0249,61
47Şili9,0049,50
48Suriye8,9048,95
49Guatemala8,9048,95
50Mısır8,7247,96
51Estonya8,6147,36
52Slovakya8,4546,48
53Kosta Rika8,4146,26
54Katar8,3245,76
55Litvanya8,2745,49
56Polonya8,2645,43
57Endonezya8,2145,16
58Fas8,1744,94
59Tunus8,0844,44
60Uruguay8,0744,39
61Macaristan8,0344,17
62Bosna Hersek7,9043,45
63Kosova (Tartışmalı Bölge)7,7742,74
64Letonya7,7542,63
65Bulgaristan7,4340,87
66Arnavutluk7,4340,87
67Karadağ7,4140,76
68Rusya7,1439,27
69Dominik Cumhuriyeti7,0538,78
70Romanya6,8437,62
71Sırbistan6,7937,35
72Azerbeycan6,7537,13
73Meksika6,7537,13
74Makedonya6,7036,85
75Ermenistan6,5335,92
76Belarus6,4735,59
77Malezya6,4235,31
78Ekvador6,3534,93
79Bangladeş6,2734,49
80Güney Afrika6,2434,32
81Trinidad ve Tobago6,2434,32
82Peru6,2234,21
83Brezilya6,2034,10
84Filipinler5,4630,03
85Ukrayna5,4329,87
86Sri Lanka5,3729,54
87Gürcistan5,3129,21
88Kazakistan5,2628,93
89Moldova5,1828,49
90Özbekistan5,0127,56
91Bolivya4,7726,24
92Hindistan4,6525,58
93Nepal4,2523,38
94Arjantin4,5024,75
95Kenya4,4424,42
96Kolombiya4,2423,32
97Pakistan2,9916,45

 

Yorumlar
Loading...