Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri

Ülkemizde 12 Nisan 1993’de ilk İnternet bağlantısının kurulmasından bu yana, İnternet kullanıcıları ve kullanım zamanları her yıl artan bir ivme ile büyümeye devam ediyor. Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonların, bu yükselişte katkılarının büyük olduğunu söyleyebiliriz.

İnternet kullanımımıza etki eden iki tür mecra mevcut.

Sosyal medya uygulamaları ve İnternet siteleri.

Bizde sizlere bu yazımızda ülkemizde en çok ziyaret edilen İnternet sitelerinin hangileri olduğunu listeleyeceğiz.

 

1. Google

Dünya’nın teknoloji devi Google İnternet sitesi, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen İnternet sitesi.

Google internet sitesi

 

2. Youtube

Dünya’nın en büyük çevrim içi video izleme platformu Youtube, gençler ve çocuklar tarafından televizyondan çok daha fazla zaman geçirdikleri bir İnternet sitesi.

youtube internet sitesi

 

3. Twitter

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinin başında gelen Twitter’ ülkemizde de en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri.

Twitter internet sitesi

 

4. Facebook

Sosyal medya devi Facebook İnternet sitesine giriş yapan kullanıcılar, günde ortalama olarak 9 dakika 23 saniye kadar sitede zaman geçiriyor.

Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen

 

5. Instagram

Instagram uygulamasının web sitesi, Türkiye’de en çok ziyaret edilen İnternet siteleri listesinde kendisine beşinci sırada yer buluyor. Bilgisayarlarından Instagram’a giriş yapan kullanıcılar, sitede ortalama 4 sayfayı ziyaret ediyorlar.

instagram internet sitesi

 

6. Ekşi Sözlük

Türkiye’nin en eski mikro blog sitesi Ekşi Sözlük, sosyal medya uygulamalarının gelişmesine rağmen halen ülkemizde en çok ziyaret edilen internet sitelerinin başında geliyor. Ekşi sözlüğü ziyaret eden kullanıcılar, ortalama olarak 11 farklı sayfayı ziyaret ediyorlar.

ekşi sözlük internet sitesi

 

7. Trendyol

Gerilerden gelip, aldığı yatırımlarla Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi olmayı başaran Trendyol, hem Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitesi hem de ülkemizin en çok ziyaret edilen yedinci internet sitesi.

trendyol internet sitesi

 

8. Sözcü

Ülkemizin sayılı muhalif medya yayın organlarından biri olan Sözcü, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen haber sitesi. Sözcü’nün internet sitesini ziyaret eden kullanıcılar, ortalama olarak 4 farklı haber bağlantısına tıklıyorlar.

sözcü internet sitesi

 

9. Sahibinden.com

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitesi olan Sahibinden.com’a giriş yapan kullanıcılar, sitede ortalama olarak 16 dakika 12 saniye kadar zaman geçiriyorlar.

sahibinden internet sitesi

 

 

10. Hurriyet.com.tr

Türkiye’nin en eski medya kuruluşlarından olan Hürriyet gazetesinin İnternet sitesini ziyaret eden kullanıcılar sitede ortalama olarak altı haber okuyor.

Hürriyet internet sitesi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yabancı Ünlülerin Makyajsız Halleri – Part 4

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Facebook | Instagram | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.