Sinema, Listeler, Kültür, Tarih ve Fazlası

Sonsuza Kadar Konaklamak İsteyeceğiniz Oteller

0

Tatil planlarımıza aylar öncesinden başlarız. Tercih edeceğimiz oteli belirlerken fiyatı ile birlikte otelin sahip olduğu doğal güzellikleri de inceleriz. Ancak Dünya’da bazı oteller var ki, misafirlerine tam anlamı ile peri masallarından çıkmış bir doğal güzellik sunuyorlar.

Görsel Pencere Dünyanın farklı yerlerinde yer alan bu harika otelleri sizler için araştırdı.

 

1. Buz Otel, İsveç

İsveç’teki Icehotel, kış tatili sevenlerin hayatları boyunca unutamayacakları bir tatil vaat ediyor. Tamamen buzdan yapılan otelde, yatak ürünleri hariç geri kalan diğer her şeyde buzdan imal edilmiş. Otelde konaklayanlar ayrıca kuzey ışıklarının dansına da şahitlik edebiliyor.

Buz Otel, İsveç

Buz Otel, İsveç

 

2. Manta Resort, Tanzanya

Kendinize ait bir su altı evi ister misiniz? Sabah uyanıp hemen denize atlayabilir, balıklar ile birlikte yüzebilirsiniz.

Manta Resort, Tanzanya

Manta Resort, Tanzanya

 

3. Sala Silvermine Yeraltı Süiti, İsveç

İsveç’te eski bir gümüş madenindeki otel, sessizlik isteyen tatilcilerin tercihi. Yerin 155 metre altındaki odanızda dilediğiniz gibi huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Sala Silvermine Yeraltı Süiti, İsveç

 

 

4. Skylodge Macera Süitleri, Peru

440 metre yükseklikteki, tamamen şeffaf odanızdan Kutsal Peru Vadisi’ne bakmak ister misiniz? Otel yükseklik korkusu olanlar için uygun olmayabilir.

Skylodge Macera Süitleri, Peru

 

5. Conrad Maldivler Rangali Adası, Maldivler

Odanızdan tüm okyanusu izlemek ister misiniz? Maldivler’deki Conrad Otel misafirlerine tarifi zor bir tatil deneyimi sunuyor.

Conrad Maldivler Rangali Island, Maldivler

 

6. Bali Asma Bahçeleri, Endonezya

Sık yağmur ormanları ve vahşi doğa içerisinde sessiz bir tatil ister misiniz? Bali Asma Bahçeleri Oteli sunduğu imkanlar ve havuzu ile Dünyaca ünlü bir otel.

Bali Asma Bahçeleri, Endonezya

Bali Asma Bahçeleri, Endonezya

 

7. Tu Tu’ Tun Lodge, ABD

Rogue Nehri’nin kıyısında yer alan otel rahatlamak ve Dünya’dan soyutlanmak için harika bir nokta. Karpostallardan fırlamış gibi görünen otelin havası da oldukça temiz.

Tu Tu’ Tun Lodge, ABD

 

8. Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

Kuzey Işıklarını izlemek bir çoğumuzun yapılacaklar listesinde yer alıyor. Kakslauttanen Arctic Resort kuzey ışıklarını izlemek isteyen misafirleri için harika odalar hazırlamış. Otel ayrıca misafirlerine; buz balıkçılığı, ren geyiği gezintisi, kar motosikleti turları gibi bir çok olanak da sunuyor.

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

 

9. Ladera Tatil Köyü, Santa Lucia

Santa Lucia’nın Piton Dağlarının eteklerindeki otel, muhteşem Karayip manzarasına sahip. Yoğun ormanların içerisindeki büyülü otelin odaları 3 duvara sahip.

Ladera Tatil Köyü, Santa Lucia

Ladera Tatil Köyü, Santa Lucia

 

10. Bambu Indah, Bali

Okyanus içinde yer alan oteller biraz korkutucu gelmişse, bir de Bali’deki Bambu Indah’ı inceleyin. Tamamen kırılmaz temperli camlar ile oda zemini muhteşem bir nehir manzarayı sunuyor.

Bambu Indah, Bali

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Asla Ziyaret Edemeyeceğiniz 10 Yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.