Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Sivrisineklerden Korunmanın En Etkili Yolları

Sivrisinekler yaz aylarının en büyük kabusu. Dışarıda vakit geçirmek istediğimizde bizi ısıran sivrisinekler, açık cam ve kapılardan evlerimize girerek geceleri hepimizi rahatsız ediyor.

Görsel Pencere; sivrisineklerden korunmanın en etkili yollarının hangileri olduğunu araştırdı.

 

1. Vanilyanın Gücü

Sivrisineklerden Korunmanın En Etkili Yolları

Vanilya sivrisinekleri uzak tutmak için harika bir silah.

Uygulayacağımız yöntem için iki şeye ihtiyacımız olacak; vanilya tozu ve bebek yağı. Bir tutam vanilya tozunu bebek yağının içine serpin ve vücudunuza sürün. Sivrisinekler sizden uzaklaşacaktır.

 

2. Koparılmış Çiçek Dalları

Çiçek dallarını koparıldıktan sonra pencere kenarına veya oturduğunuz açık alana koyabilirsiniz. Koparılan çiçek dallarının güçlü koku yayması önemli çünkü bu koku sivrisinekleri uzat tutacak.

 

3. Karanfil

Bir bardak kadar suya 20 gram karanfil koyarak kaynatın. Kaynayan suyun içine bir çorba kaşığı kadar kolonya koyup iyice karıştırın. Yaptığınız bu karşımı soğuduktan sonra vücudunuzun açık kalan bölgelerini sürün. 2 saat kadar sivrisinekler size yaklaşamayacak.

 

4. Yeşil Limon ve Karanfil

Sivrisineklerden Korunmanın En Etkili Yolları

Açık alanlarda uzun süre oturacaksınız, sivrisineklerden korunmanın en etkili yollarından biri olan yeşil limon ve karanfil yöntemini uygulamalısınız.

Yapmanız gereken işlem ise oldukça basit. Bir kaç yeşil limonu ortadan ikiye bölün. 10 tane kadar karanfili limonun içine batırın. Oturduğunuz yerin farklı bölgelerine limonları koyun. Sivrisinekler bulunduğunuz ortama kesinlikle giremeyecekler.

 

5. Fesleğen veya Lavanta

Evinizde fesleğen veya lavanta yetiştiriyorsanız, bitkilerin saksılarını cam kenarlarına koyabilirsiniz. Sivrisinekler fesleğen ve lavanta kokusundan kaçtıkları için, saksılar birer doğal bariyer oluşturacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.