Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Kemoterapinin Etkilerini Azaltan Bitkisel Kür

Kanser hastalığının tedavisi için bir çok farklı yöntem uygulanıyor. Bu tedavilerin başında; Kemoterapi, Radyoterapi (ışın tedavisi) ve Şua tedavisi geliyor. Ancak özellikle Kemoterapi kürü alındıktan sonra, hastada bir çok yan etki gözlemlenebiliyor.

Yan etkilerin başında da hastada pansitopeni gözlemleniyor. Yani hastanın eritrosit, lökosit ve trombosit sayısı normalin altına düşüyor ve bağışıklık sistemi çöküyor. Maalesef bir çok kanser hastasının kaybedilmesinin ana nedeni; bağışıklık sisteminin çökmesinin akabinde yakalanan enfeksiyon hastalıkları.

Peki kanser kemoterapi veya diğer kanser tedavilerinin uygulanmasından sonra, hastanın kan değerlerini yükseltmek ve tedavinin yan etkilerini azaltmak için ne yapılması gerekiyor?

Bu sorunun cevabı iki mucizevi besinde gizli; kereviz ve ıspanak.

 

Bitkisel Kürün Hazırlanması

Kereviz ve ıspanak kürünün tarifinden önce aşağıdaki kereviz fotoğrafı inceleyelim. Kereviz yumru ve yeşilliği olmak üzere iki kısımdan oluşan bir bitki.

kemoterapi için Bitkisel Kür

 

Bitkisel kürün tarifi ise şu şekilde;

  • Tek bir kerevizin yumrusunu iyice yıkayıp, ince ince dilimliyoruz. Dilimlenen kerevizin yumrusunu üç su bardağı kadar suyun içinde 10 dakika kadar kaynatıyoruz.
  • Kaynayan suyun içine; kerevizin kalan sap ve yaprakları ile aynı ağırlıkta iyice yıkadığımız ıspanağı ilave edip, 5 dakika daha kaynatıyoruz.
  • Kaynatma işleminden sonra, kürün ılıklaşmasını bekleyip hastamıza hazırladığımız kürü içiriyoruz.

 

Bilgi : Kanser tedavisinin yan etkilerini azaltan bu mucizevi kürü hazırlamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.

 

 

Anemi (Kansızlık) Hastalığı İçinde Faydalı

Hazırlanan bu kürü 21 gün boyunca tüketmek, anemi hastalıları içinde oldukça faydalı. Anemi hastaları tedavileri için aldıkları ilaçları desteklemek için tarifini verdiğimiz bitkisel kürü 21 gün boyunca tükettiklerinde, kan değerlerinde yükselmeler gözlenmekte.

 

Kaynak : Prof. İbrahim Saraçoğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: C Vitamini Eksikliğini Gösteren İşaretler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.