Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Kullanım Alanları

Yağ asidi bakımından oldukça zengin olan Hindistan cevizinin, bir çok farklı kullanım alanı mevcut. Görsel Pencere; Hindistan cevizinin mucizevi 32 kullanım alanını araştırdı.

Sağlık İçin Hindistan Cevizi

1. Yaralara Faydalı

Vücudunuzda oluşacak yara ve kesiklere bolca Hindistan cevizi yağı sürerek hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

 

2. Diş ve Ağız Bakımı İçin

Hindistan cevizi yağını ağız ve diş sağlığınız için kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı hem nefesinizi tazeler hemde diş plağına karşı doğal koruyucu bir kalkan oluşturur. Bir çay kaşığı eritilmiş Hindistan cevizi yağını ağzınızda çalkalayabilirsiniz.

 

3. İltihaplarla Savaşır

Hindistan cevizinin antienflamatuar etkisi mevcut. Her türlü yanığa ve böcek ısırığına iyi gelir.

 

4. Ateş Düşürücü Etkisi

Ateşiniz mi var? Veya bir yerinizde dayanılmaz ağrılar mı yaşıyorsunuz? Boğaz ağrısı dahil her türlü ağrı durumunda Hindistan cevizi yağı sizin en büyük dostunuz olacaktır.

 

5. Akşamdan Kalmalarda

Çok fazla alkol aldığınız gecelerin sabahında, Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Alkolün olumsuz etkilerini azaltacaktır.

 

6. Tiroid Bezleri İçin

Yapılan araştırmalarda, düzenli Hindistan cevizi yağı kullanan kişilerin, tiroid bezi işlevlerinin düzenlendiği saptanmıştır.

 

7. Kemik Sağlığı İçin

Hindistan cevizi yağı artrit (eklemlerde meydana gelen iltihabik durumlar) ağrısının azaltılmasına da yardımcı olur.

 

8. Sivrisinekler Korunmak İçin

Sivrisineklerden doğal yöntemler ile korunmanın diğer bir alternatifi de, açık bölgelerinize Hindistan cevizi yağı sürmek.

 

Güzellik İçin Hindistan Cevizi

9. Nemlendirici Etkisi

Hindistan cevizi yağının mükemmel nemlendirici etkisi var. Yüzünüze her gün Hindistan cevizi yağı sürdüğünüz pamukla, masaj yapmayı deneyin. Değişikliklere inanamayacaksınız. İşlemi yaparken ki püf nokta; cildin gerilmesini önlemek için çizgilerin yönünde masaj yapmak.

 

10. Kırışık Önleyici

Hindistan cevizi yağı kırışıklıkları önlemek için de harika bir silah.

 

11. Göz Kremi

Yatmadan önce göz çevresine Hindistan cevizi yağı sürerek, göz çevresindeki kırışıklara ve göz altındaki morluklara elveda diyebilirsiniz.

 

12. Egzama Tedavisinde

Atopik dermatitten muzdarip cilt bölgelerine düzenli Hindistan cevizi yağı uygulanması, sorunlu bölgeleri büyük ölçüde iyileştirecektir. Önemli nokta, sorunlu bölgeye saf Hindistan cevizi yağının günde iki kere bolca uygulanması.

 

13. Yıpranmış Saçlara

Hindistan cevizi yağı, saçın sağlığını ve güzelliğini geri kazandırmak için etkili bir çözüm. Hindistan cevizi yağını bolca saç köklerinizi masaj yaparak yedirin. Hindistan cevizi yağının saçınızda yarım saat kadar kalmasına izin verir.

Ardından saçınızı şampuanla yıkayın. İşlemi her gün düzenli uygularsanız, saçınızın eski güzelliğine tekrar kavuştuğunu fark edeceksiniz.

 

14. Kepek Önleyici

Hindistan cevizi yağının saç derisini nemlendirme ve kepekleri giderme gibi üstün özellikleri de mevcut. Kepeklerden kurtulmak için, saç köklerinize ve saçınıza bolca Hindistan cevizi yağı sürün ve en az 5 saat saçınızda bekletin.

 

15. Dudak Kremi

Hindistan cevizi yağı; dudak derisini nemlendirir, çatlakları iyileştirir ve dudakların daha parlak görünmesini sağlar.

 

16. Zayıflamış Tırnaklar İçin

Zayıf tırnaklar için Hindistan cevizi yağı kullanılabilir.

 

17. Vücut Kremi

Hindistan cevizi ile hazırlayacağınız basit bir kür, vücudunuzun çok daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

Kür için; bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını ve yine bir çorba kaşığı öğütülmüş kahveyi karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımın içine; ince kıyılmış deniz tuzu, biraz şeker ve irmik serpiyoruz. İyice karıştırdığınız kremi vücudunuza uyguladığınızda mucizevi etkileri sizi şaşırtacak.

 

18. Cilt Yumuşatıcı

Hindistan cevizi yağının mükemmel bir yumuşatıcı etkisi mevcut. Yağ; dirsek, diz ve topuk gibi sertleşmeye müsait bölgelere bebeksi yumuşaklık kazandıracak.

 

Yemekler İçin Hindistan Cevizi

19. Kızartma Yağı

Yemeklerinizde kullanacağınız Hindistan cevizi yağı,diğer bir çok yağın aksine besinlerin vitamin özelliklerinin kaybedilmemesini sağlar.

 

20. Baharat Etkisi

Hindistan cevizi yağını; patates püresine ve çorbanıza katarak, mistik baharat tadı elde edebilirsiniz.

 

21. Enerji Verir

Kendi hazırladığınız içeceklerin içine bir çay kaşığı kadar eritilmiş Hindistan cevizi yağı katabilirsiniz. Bu hem vücudunuza bolca enerji verir hemde kilo vermeyi kolaylaştırır.

 

22. Mayonez Yapımında

Mayonezinizi yaparken içine ayçiçeği yağı yerine Hindistan cevizi yağı katmayı deneyin. Kötü kolesterolü düşüren Hindistan cevizi yağı, mayonezinize leziz ve farklı bir tat katacak.

 

23. Uzun Ömürlü Yumurtalar

Fark ettiğiniz gibi Hindistan cevizinin antibakteriyel etkisi mevcut. Yumurtalarınızın ömrünü daha uzun hale getirmek için; dış kabuğuna biraz Hindistan cevizi yağı sürerek saklayabilirsiniz.

 

Bebekler ve Hamileler İçin Hindistan Cevizi

24. Emziren Anneler İçin

Bebeğinizi emzirdikten sonra, göğüs uçlarınızda oluşan çatlaklardan şikayetçiyseniz çözüm Hindistan cevizi yağında. Merak etmeyin, bebekler için oldukça güvenli. Herhangi bir alerjik reaksiyona da neden olmaz.

 

25. Çatlaklar İçin

Doğumdan sonra vücudunuzda oluşan çatlak izlerinden Hindistan cevizi yağı sürerek kurtulabilirsiniz.

 

26. Bebeklerin Ciltleri İçin

Yapılan araştırmalar Hindistan cevizi yağının bebekler için en sağlıklı yağ olduğunu gösteriyor. Hindistan cevizi yağını bebeğinize uygulamak için en doğru zaman banyodan hemen sonrası.

 

27. Bebek Poposu İçin

Bebeğinizin bezini değiştirdikten sonra herhangi bir kimyasal ürün kullanmak yerine en doğru tercih Hindistan cevizi yağı. Uygulaması ise oldukça basit. Bebeğinizin bezini aldıktan sonra, bir pamuğa süreceğiniz Hindistan cevizi yağını bebeğinizin poposuna sürmek.

 

Günlük İhtiyaçlar İçin Hindistan Cevizi

28. Pastan Korumak İçin

Mutfağınızda çabuk paslanan aletlere Hindistan cevizi yağı sürmek, onların daha uzun ömürlü olmalarını ve keskin kalmalarını sağlayacak.

 

29. Mobilya Cilası

Mobilyalarınızın daha parlak kalmasını sağlamak için Hindistan cevizi yağının kullanabilirsiniz. Bir parça kumaşa biraz Hindistan cevizi yağı sürerek, mobilyalarınıza uygulayabilirsiniz.

 

30. Sıkışan Fermuarlar İçin

Sıkışan fermuarları açmak için de kullanabilirsiniz.

 

31. Kolay Ateş Yakmak İçin

Bir pamuğu alın ve biraz ısıtın. Isıttığınız pamuğa Hindistan cevizi yağı sürün. Ateşin çok daha kolay yandığını göreceksiniz.

 

32. Deriler İçin

Hindistan cevizi yağı; eldiven, çanta, ayakkabı ve mont gibi deri ürünlerinin daha parlak görünmesine yardımcı olur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Saç Spreyinin Mucizevi Kullanım Alanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.