Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Felaketten Hemen Önce Çekilmiş 10 Fotoğraf – Part 2

Görsel Pencere tarihin en trajik bazı olaylarından hemen önce çekilen fotoğrafları listeliyor.

 

1. Niagara Atlayışı

Profesyonel dublör Robert Overcracker 1995 yılında, evsiz insanlara toplumda farkındalık yaratması için Niagara Şelaleleri üzerinden Jet Ski ile atlayış gerçekleştirmeyi planladı. Hedefi atladıktan sonra, mesajı taşıyan paraşütü açmaktı. Atlayışı gerçekleştirir ancak paraşüt açılmaz.

Yaşanan kaza sonrası Robert’in vücudunda bir çok kemik kırılmıştı.Niagara Atlayışı

 

2. Harambe

2016 yılında Cincinnati Hayvanat Bahçesine ziyaret eden ailenin küçük bir çocuğu, goril kafesinin yanındaki boşluktan düşer. Düştüğü yerde Harambe isimli goril çocuğa saldırarak ölümüne neden olur. Çocuğu öldürdükten sonra da, hayvanat bahçesindeki bir görevli tarafından Harambe öldürülür.

Yaşanan bu trajedi büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bir kesim gorilin öldürülmesini haklı bulur. Bazıları da hayvanat bahçelerinin insanlık adına utanç olduğunu belirtir.

Harambe

 

3. Ayı Saldırısından Bir Kaç Saniye Önce

ABD’nin West Milford şehrinde doğa yürüyüşüne çıkan bir adam, kendisine doğru koşan ayının fotoğrafını çektikten sonra, aynın saldırısına uğrayıp hayatını kaybetti.

Ayı Saldırısından Bir Kaç Saniye Önce

 

4. Ölümcül Dalış

Nicholas Mevoli 2013 yılında Bahamalar’da yapılan uluslararası serbest dalış yarışmasına katılan bir sporcuydu. 72 metreye kadar dalma başarısı gösteren Mevoli, yüzeye çıkmaya çalışırken bilincini yitirdi.

Kendisini kurtaran görevliler nasıl olduğunu sorduğunda eliyle OK işareti yapmıştı. Artık konuşamıyordu. Sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen aynı gün akciğer ödemi nedeniyle hayatını kaybetti.

Ölümcül Dalış

 

5. İntihar

Niagara Şelalelerini ziyaret eden aile şelaleye bakan korkulukların önünde hatıra fotoğrafı çektirir. Ancak biraz sonra olacaklardan habersizlerdir.

Arka plandaki kırmızı kazaklı Ayano Tokumasu adlı 20 yaşındaki öğrenci, fotoğraf çekildikten hemen sonra kendisini boşluğa bırakarak intihar etti.

İntihar

 

6. Franz Ferdinand’ın Son Fotoğrafı

Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand, kendisine yapılacak suikastten yalnızca 1 saat önce çekilen fotoğrafı.

Franz Ferdinand'ın Son Fotoğrafı

 

7. Uçuş 182

Pacific Southwest Havayollarına ait uçak 1978 yılında yaşanan motor arızası sonrası düşer. Fotoğraf uçak yere çakılmadan bir kaç saniye önce çekilmişti.

Yaşanan trajik kaza sonucu uçaktan 137, düşen alandan da 7 kişi olmak üzere 144 kişi yaşamını yitirmişti.

Uçuş 182

 

8. Uçuş 123

Japonya Havayollarına ait JA8119 kuyruk numaralı Boeing 747SR-46 tipi yolcu uçağı 12 Ağustos 1985 tarihinde düştü. Yaşanan facia sonucu tam 520 kişi hayatını kaybetmişti. Bu elim olay, havacılık tarihinde tek bir uçakta en fazla kişinin hayatını kaybettiği kaza olma özelliği de taşıyor.

Fotoğraf kazadan aylar sonra, enkazda yapılan araştırmalar sonucu bulundu.

Uçuş 123

 

9. Christopher McCandless’ın Son Fotoğrafı

Hayatı belgesellere, filmlere konu olmuş bir isimdi Christopher McCandless. Terk edilmiş bir otobüste aylar boyu yaşayan Christopher’un cesedi, geyik avcıları tarafından bulunmuştu.

Christopher McCandless’ın Son Fotoğrafı

 

10. Ölüme Atlayış

Parkur sporcusu Pavel Kashin 2011 de yaptığı bir gösteride, binaların çatılarından atlar. Ancak bir çatıda yanlış bir adım atarak kendisini yanlışlıkla boşluğa bırakır. Yaptığı hata ise hayatına mal olmuştur.

Ölüme Atlayış

 

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Felaketten Hemen Önce Çekilmiş 10 Fotoğraf

 
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Facebook | Instagram | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.