Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

En Tuhaf Şeylerle Evlenen İnsanlar

Evlilik bir insanın hayatında alacağı en önemli kararların başında geliyor. Her ne kadar evlilik iki insanın birlikte aldığı kararlar olsa da, Dünyanın farklı ülkelerinde bazı insanlar toplumsal dayatmaları bir kenara koyup çok tuhaf şeylerle evlenmeyi seçebiliyor.

Görsel Pencere; en garip şeylerle evlenmeyi seçen 8 insanı ve Onların hikayelerini araştırdı.

 

1. Börekle Evlenen Adam

ABD’nin San Francisco şehrinde yaşayan David Sikorski, bir börekle evlenmeyi seçmiş. Hatta nişan töreni öncesinde, müstakbel eşiyle birlikte profesyonel fotoğraf çekimi bile yaptırmış.

 

2. Şişme Bebeği ile Evlenen Adam

Davecat, karısı Sidore Kuroneko ile 2000 yılında bir barda tanışmış. Ancak küçük bir sorun var. Sidore sentetik bir şişme bebek. Her ne kadar Davecat ve Sidore yasal olarak evli olmasalar da, Davecat karısı ile her ortama girmekte bir sakınca görmüyor.

Market alışverişine, törenlere şişme karısını da yanında götüren Davecat, evliliklerine yasanın izin vermesi için sıklıkla eylem yapıyor.

 

3. Eyfel Kulesi ile Evlenen Kadın

Profesyonel Okçu Erika Eiffel soyadından da anlaşılabileceği gibi, Eyfel Kulesi ile evli. 2004 yılındaki Fransa seyahatinde Eyfel kulesini ilk kez gören genç kadın, 2007 yılında onunla evlenmiş.

Nesnelere karşı sıradışı bir ilgisinin olduğunu inkar etmeyen Erika, şu sıralar sporunda sürekli kullandığı yaya aşık.

 

4. Kendisi ile Evlenen Adam

Yazar, aktivist ve psikoloji  profesörü olan Kevin Nadal kendisi ile evlenmeyi seçmiş. Kevin bu sıradışı felsefesini şöyle açıklıyor;

“Bir çok düğüne katıldım ve çiftlere tonlarca hediye aldım. Katıldığım bir düğünden sonra şöyle düşünmeye başladım; ‘Neden mutlu olmak için bir başkasına ihtiyaç duyuyoruz ki?’. Bu sorunun bana göre tek cevabı; insanların kendileriyle de mutlu olabileceğiydi ve kendimle evlenmeyi seçtim.’

 

5. Bir Kaya ile Evlenen Kadın

İngiliz sanatçı Tracey Emin bir kaya ile evlenmeyi seçmiş. Fransa’daki evinin yakınlarında dağın tepesinde binlerce yaşında bir kaya görmüş. Kayanın haşmeti, yüzyıllardır aynı yerde durması Tracey’in dikkatini çekmiş ve onunla evlenme kararı almış.

 

6. Hologram ile Evlenen Adam

Bilim Kurgu filmi değil tamamen gerçek. Japon Akihiko Kondo bir hologramla evli. 2018 yılında arkadaşlarının katıldığı sade bir törende hologramı ile evlenen genç adamın evliliği devlet tarafından tanınmıyor.

 

7. Yorganıyla Evlenen Kadın

Pascale Sellick yorganıyla evlenmeyi seçmiş. Neden böyle bir şey yaptığını ise şöyle açıklıyor; “Bir çok sevgililer gününde yalnızdım. Yalnızlığımı ise yatakta saatler uyuyarak unutmaya çalıştım. Tüm mutsuz anlarımda hep yanımda olan yorganımdan daha iyi bir eş düşünemiyorum.”

 

8. Cep Telefonu ile Evlenen Adam

Bir çoğumuz cep telefonları ile çok fazla zaman geçiyoruz. Ancak Aaron Chervenak cep telefonu olan ilişkisine resmiyet kazandırmak istemiş. Her ne kadar evliliği resmi olarak tanınmasa da yine de küçük bir törenle, işin adını koymak istemiş.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.