Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

En Çok Takipçisi Olan Türk Twitter Hesapları

Twitter inanılmaz bir kullanım sayısına sahip bir sosyal ağ. Örneğin Twitter’de Dünya genelinde her saniye 6.000 Twitter atılıyor. Günde atılan Tweet sayısı ise tam 500 Milyon.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılan Twitter’da, en çok takipçi sayısına sahip 10 hesabı sizler için araştırdık.

En çok takipçisi olan Türk Twitter hesaplarını yakından inceleyelim.

 

10. Cüneyt Özdemir | 7.3 Milyon

Şu sıralar bağımsız habercilik yapan Cüneyt Özdemir’in 2009 yılının Nisan ayında açtığı Twitter hesabından, 35 den fazla Tweet gönderilmiş.

 

9. NTV | 7.8 Milyon

Türkiye’nin en eski haber kanalı olan NTV’nin 2008 Haziran’da açılan Twitter hesabından şimdiye kadar 214 Binden fazla Tweet gönderilmiş.

 

8. Abdullah Gül | 8.2 Milyon

Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 2009 yılında açılan Twitter hesabından şimdiye kadar 1.944 Tweet gönderilmiş.

7. Fatih Portakal | 8.8 Milyon

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın Twitter hesabı, son bir kaç yıldır kararlı bir ivme ile yükselişini sürdürüyor. Öyle ki Portakal’ın Twitter hesabı geçtiğimiz yıl, en fazla takip edilen Türk Twitter hesapları arasında yokken, bu yıl listede yükselmeye devam ediyor.

 

6. Kemal Kılıçdaroğlu | 8.9 Milyon

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabı şimdiye kadar yaklaşık 7 milyon kişi tarafından takip edilmiş. Kemal Kılıçdaroğlu’nun takip ettiği tek hesap ise, CHP resmi Twitter hesabı.

 

5. T.C. Cumhurbaşkanlığı | 9.2 Milyon

Cumhurbaşkanlığının 2011 Mart ayında açılan resmi Twitter hesabından, şimdiye dek 10 binden fazla Tweet gönderilmiş.

 

4. Fenerbahçe | 9.9 Milyon

2007 yılının Aralık ayında açılan Fenerbahçenin resmi Twitter hesabından, şimdiye kadar toplamda yaklaşık 62 bin adet Tweet atılmış.

 

3. Galatasaray | 12.2 Milyon

Galatasaray Twitter da en çok takipçi sayısına sahip Türk futbol kulübü olma unvanına sahip. 2009 yılının Mart ayında açılan Twitter hesabından şimdiye kadar toplam 72 Bin Tweet gönderilmiş.

 

2. Cem Yılmaz | 15.9 Milyon Takipçi

Cem Yılmazın Twitter hesabı; uzun yıllardır Türkiye’nin en çok takip edilen Twitter hesabı olmak özelliği taşıyor. Mart 2010 yılında açılan Cem Yılmaz’ın Twitter hesabından şimdiye kadar 1.338 Tweet atılmış.

 

1. Recep Tayyip Erdoğan | 19.6 Milyon

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Twitter hesabı 2009 yılının Ağustos ayında oluşturulmuş. Hesaptan şimdiye kadar 5.993 Tweet gönderilmiş.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Takip Edilesi Youtube Kanalları – Komedi (Mizah) Kanalları

1 Yorum
  1. Melih dedi

    Bu takipçilerin gerçek olup olmadığı bence araştırılmalı. Neye yarayacak derseniz, oluşturulacak algı 7mn luk bir bot takipçili hesapta bile çok kolay gündem olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.