Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

El Sıkışma Şeklinden Vücut Dilini Okuma

El sıkışma şeklinizin kişiliğini hakkında bir çok anlam barındırdığını biliyor muydunuz? Kişinin kendine olan güveni, korkuları, el sıkıştığı kişiye karşı olan niyeti ve saygı durumu gibi bir çok ipucunu barındırır.

El sıkıştığını kişinin niyetinin anlamak için tek yapmanız gereken; bu basit ama bir çok anlam barındıran vücut dilini okumanız yeterlidir.

Görsel Pencere; el sıkıştığınız kişilerin karakterini analiz etmeniz için harika bir rehber hazırladı.

 

1. Çift El Sıkışı

İki eli ile el sıkışan kişiler; karşısındaki kişinin baskın olduğunu kabul ederler. Bir kişi sizin elinizi iki eli ile sıkıyorsa; sizinle dürüst bir iletişime açık olduğunu anlatıyordur. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; kişinin sol eli sizin elinizi yukarıdan kavrıyorsa, size karşı biraz tedirgindir.

 

2. Baskın El Sıkışma

El sıkıştığı kişinin elini kavrayarak sert biçimde sıkan kişiler; “Patron benim, önemli olan senin ne düşündüğün değil, benim düşündüğüm” mesajını verir.

 

3. İtaatkar El Sıkışma

Avucunu yukarı yöne kaldırıp, hafifçe el sıkışan kişiler; çekingen ve kendinden emin olmayan karaktere sahiplerdir. Bu tip kişiler, konuşma yada tartışmada kontrolün karşıdaki kişide olmasına izin verirler.

 

4. Ölü Balık Gibi El Sıkışma

Elini karşı tarafa ölü balık gibi götürüp, el sıkışma sırasında herhangi bir reaksiyon göstermeyen kişiler; karşısındaki kişiye karşı kayıtsızdır. Birisi sizinle böyle el sıkışıyorsa; orada olmanızdan hoşlanmıyor ve sizinle dürüst bir iletişim kurmak istemiyordur. Sizinle bu şekilde el sıkışan kişi bir kadınsa; nezaketen bu tip el sıkışabileceğini unutmayın.

 

5. Havuç Tipi El Sıkışma

Parmaklarını kavramadan dağınık biçimde el sıkışan kişiler; sizinle pasif bir iletişime gireceklerdir. “Seni umursamıyorum” mesajı verirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.