Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Irkları

Bir köpeği sahiplenmek, hayatınızı değiştirebilecek önemli bir karardır. İlk defa köpek sahibi olmaya niyetlenen aileler, genelde bu kararın ne kadar ciddi olduğunu gözden kaçırabiliyorlar.

Herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için, ailenize dahil edeceğiniz köpeğin ırkını titizlikle araştırmanız gerekiyor. Bazı köpek ırkları hırsızlara karşı sizi güvende tutabilir ancak çocuklarla arası iyi değildir.

Görsel Pencere çocuklar ile mükemmel anlaşabilen, dost canlısı 10 köpek ırkını listeliyor.

Listemizi video olarak izlemek isterseniz, sayfanın en altına geçebilirsiniz.

 

1. Golden Retriever

Goldenlar çocuklar için mükemmel oyun arkadaşlarıdır. Oldukça cana yakın olan Golden Retriever ırkı, atılan eşyaları geri getirmeye bayılır. Yüzmek ve koşmakta favori oyunları arasındadır.

Evde bakmak için Golden sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu hem köpeğe hem de size bir işkence olacaktır. Goldenların enerjilerini atabilmeleri için her gün birkaç kilometre koşması gerekir. Mevsimsel tüy dökülmeleri yoğundur. Yaz aylarında da terden ötürü oldukça ağır kokarlar.

Golden Retriever

 

 

2. Labrador Retriever

Labradorlar dost canlısı bir köpek ırkıdır. 45 kilogram ağırlığa ulaşabilen labrador ırkı, bitmeyen bir enerjiye sahiptir. Kolay eğitilmeleri ve çocuklara arkadaş canlısı yaklaşmaları nedeniyle aileler tarafından sıkça tercih edilirler.

Av kökenli olan ırk, yüzmeyi ve suda oynamayı çok sever. İçgüdüsel olarak kemirmeye yatkın olduklarından, evdeki eşyalara zarar verebilirler. Sakin, eğitime açık ve her ortama uyum sağlayabilen yapıları vardır.

Labrador Retriever

 

 

3. Cavalier King Charles Spaniel

Fiziki sevgiden oldukça hoşlanan Spaniel ırkı, sürekli dokunarak keşfeden küçük çocuklar için idealdir. Yaşadığı evin ahalisi ile inanılmaz yakın bir bağ kurabilirler. Eğitimleri ve bakımları da son derece kolaydır.

Çok sık havlamazlar. Apartman dairesinde sahiplenmek isteyenler için, ideal bir ırktır. Ancak biraz fazla tüy dökebilirler. Karakteristik özelliklerinin bir yansıması olarak, sevdiği insanların yanından ayrılmak istemezler.

Cavalier King Charles Spaniel

 

 

4. Bernese Dağ Köpeği

50 kilogram ağırlığa ulaşabilen Berneseler, bazı kaynaklara göre Dünyanın en cana yakın ve en neşeli köpeği. Çocuklar ile harika anlaşabilen Berneseler, çoğu ülkede özel gereksinim ihtiyacı olan çocukların rehabilitasyonunda kullanılıyor.

Arkadaş canlısı, öğrenmeye açık ve ailesini koruyan bir ırktır. Bakımlarında en dikkat edilmesi gereken nokta, ayaklarını örten tüylerin sıklıkla kesilmesi gerektiğidir. Yoğun tüylü olduklarından sıkça tüy döktüklerini de hatırlatalım.

Bernese Dağ Köpeği

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : İnternetten Para Kazanma Yolları : Dev Rehber (2020) 

 

5. Border Collie

Bir çok farklı rengi olan Border Collie ırkı köpekleri, literatürde en akıllı köpek olarak biliniyor. Yüksek IQ’ye sahip Collielerin eğitimleri de oldukça kolay. Yoğun tüy döken Collirlerin günde kilometrelerce koşması gerekiyor.

Meraklı mizaca sahip olmalarının bir avantajı olarak, yeni şeyler öğrenmeye açıktırlar. Sahipleri ile vakit geçirmek, onlar için cenneti yaşamaktır.

Border Collie

 

6. Cocker Spaniel

Yumuşacık kulaklara ve sevimli bir yüz ifadesine sahip Cockerlar oyun oynamak için yaratılmış harika bir köpek ırkıdır. Çocuğunuz en iyi oyun arkadaşı olabilir.

Yabancılara karşı dost canlısıdırlar. Oldukça dışa dönük, enerjik ve hareketlilerdir. Tüylü olmaları nedeniyle, doğal olarak sıklıkla tüyleri taranmalıdır.

Cocker Spaniel

 

 

7. Pug

Yemek yemeyi ve uyumayı oldukça seven, Çin menşeli sevimli bir ırktır. Kronik hastalıkları da olan puglar, çocuklar ile hemen kaynaşabilirler. Aile ile yakın bir bağ kuran puglar, yalnız bırakılmaya uygun bir ırk değildir.

Çok fazla olmasa da, mevsimsel olarak tüy dökerler.

Pug

 

 

8. İrlanda Seteri

Sıklıkla Golden Retriever ile karıştırılan safkan bir ırktır. İnanılmaz hareketlilerdir, yerinde durmazlar. Tenis topları ve çocuklar ile oynamaya bayılırlar. Muhteşem birer yüzücülerdir. Sevgisini oldukça cesur bir şekilde gösterirken, yılın bazı zamanlarında içlerine kapanabilirler.

Orta derecede tüy dökerler. Düzenli olarak taranması, mükemmel görünümlerinin korunmasına yardım edebilir.

İrlanda Seteri

 

 

9. Beagle

Oldukça sevimli ve arkadaş canlısı bir ırktır. Son derece meraklılardır. Koşmaya ve yeni şeyler keşfetmeye bayılırlar. Sürekli hareket halinde olmaları ve oyun istemeleri, çocuklar ile mükemmel bir bağ kurmalarını sağlar.

Dikkatlerini uzun süre veremedikleri için odaklanma problemleri vardır. Bu nedenle de eğitilmeleri biraz zordur.

 

Beagle

 

 

10. Poodle

Tüm köpek cinsleri içerisinde, en zeki ikinci ırk olan Poodlerin eğitilmeleri oldukça kolaydır. Aile bağları güçlü olan Poodle ırkı, Türkçe’ye “Kaniş” olarak çevrilmiştir.

Çok sık tüy dökmezler. Her köpek gibi, enerji atmaya ihtiyaçları olsa da, nispeten apartman yaşamı için daha uygundurlar.

Poodle

 

 

İçeriğin Videosu

Çocuklara En İyi Anlaşan Köpek Irkları

 

internet üzerinden para kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.