Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Çinli Kadınların Genç Kalma Sırları

Uzak doğulu kadınların biyolojik yaşlarının neredeyse yarısı kadar genç göründüğünü biliyorsunuz. Eski Çin kültüründe; bedenin ve ruhun aynı olduğu, sağlıklı yaşamanın güzel kalmayı sağlayacağı öğretilir. Genç kalmak için yapılması gereken şeyler oldukça basittir. Bir hobi, manevi inanç ve sakin yaşamak ve birkaç ayrıntı daha.

Görsel Pencere; Çinli kadınların nasıl genç kalmayı başardıklarının sırlarını paylaşıyor.

 

1. Bol Su İçin

su içen kadın

Çinli kadınlar günde en az 3 litre su tüketirler. Toksinleri atmada yardımcı olan su, aynı zamanda yüzün genç görünmesini de sağlıyor.

 

2. Daha Az Güneşlenin

şapkalı asyalı kadın

Günlük D Vitamini ihtiyacımız için güneş ışığı önemli olsa da, Çinli kadınlar güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından tenlerini korumak için daha az güneşleniyorlar. Onlar D Vitamini ihtiyaçlarını farklı gıdalardan almayı tercih ediyorlar.

 

3. Bolca Bitki Çayı İçin

bitki çayı içen kadın

Çinli kadınlar sudan sonra en fazla tükettikleri içecek çay. Sık tükettikleri çaylar arasında; goji berry, astragalus çiçek çayı, oolong, pu-erh ve yasemin çayı var. Çaylarında kesinlikle şeker veya tatlandırıcı kullanmıyorlar.

 

4. Planlı Yaşayın

Planlı Yaşayın

Uzak doğu insanlarının bir plan dahilinde yaşamaları kültürlerinin bir parçası. Ne zaman uyanacakları, ne zaman yemek yiyecekleri, çalışma saatleri, dinlenme saatleri planlıdır. Böylece hem bağışıklık sistemleri güçlü kalır hemde stresten uzak kalırlar.

 

5. Şekerleme

Şekerleme

Çin’de öğle yemeğinden sonra yarım saat kadar uyumak oldukça normaldir. Bu alışkanlık beynin daha az yorulmasını ve vücudun daha dinç kalmasını sağlar.

 

6. Az Kalorili Tatlılar

Az Kalorili Tatlılar

Çin mutfağındaki tatlıların neredeyse tamamı hiç şeker içermezler. Tatlı yeme alışkanlıkları da oldukça ilginçtir. Çin tatlıları genellikle çorbadan sonra servis edilir. Şeker içermeyen Çin tatlısı tüketildikten sonra ana yemek servis edilir.

 

7. Deniz Yosunu

Deniz Yosunu

Çin mutfağında deniz yosunun ayrı önemi var. Sindirim sürecini hızlandıran deniz yosunu ayrıca vücuttaki fazla tuzu da emme özelliğine sahip. Deniz yosunu içindeki vitaminler ve klorofil cildin daha genç görünmesini sağlayarak kollajen seviyesini yüksek tutar.

İçinde bolca lif içeren deniz yosunu daha tok hissetmenize yardımcı olur. Çoğu diyet uzmanı Çinli kadınların oldukça zayıf görünmelerini deniz yosununa borçlu olduğunu söyler. Deniz yosunu ayrıca erken yaşlanmayı önleyen protein bakımından da oldukça zengindir.

 

8. Sakin Kal

Sakin Kal

Çinli kadınların oldukça az mimiğe sahip olduklarını fark etmişsinizdir. Sakin bir hayat sürmeye çalışan Çinli kadınlar, yüz kaslarının çoğunu kullanmazlar. Böylece yüzlerinde çok daha az kırışıklık olur.

 

9. Doğal Makyaj Ürünleri

Doğal Makyaj Ürünleri

Çinli kadınların yüz ve vücut bakımları için doğal makyaj ürünlerini kullanmayı seçiyorlar. Kullandıkları doğal makyaj ürünleri; deniz yosunu, ginseng, şifalı bitki özleri, inci tozu ve doğal yağlardır. Kullandıkları doğal makyaj ürünleri Çinli kadınların vücutlarının pürüzsüz ve ipeksi bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur.

 

10. Yeşim Silindir ile Günlük Yüz Masajı

Yeşim Silindir ile Günlük Yüz Masajı

Çinli kadınlar yeşim silindir kullanarak yüz kan dolaşımını artırırlar. Yüz kaslarında gerginliği serbest bırakmak için kullanılan yeşim silindiri, İnternet üzerinden uygun fiyatlara sipariş edebilirsiniz. Yeşim silindirin günlük kullanımda yüzünüzde yapacağı harika değişimlere inanamayacaksınız.

Yeşim silindirin nasıl kullanılacağını YouTube videoları üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Makyajın Sihirli Gücünü Gösteren 17 Fotoğraf Karesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.