Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Bizimkiler Dizisinin Oyuncularının Son Halleri

Bizimkiler dizisi yayınlandığı 15 sezon boyunca bir çok kişinin hatıralarında özel bir yere sahip olma başarısı gösteren ender dizilerden . Bizimkiler dizisi; ilk olarak 1989 yılında TRT’de yayınlanmış, bir kaç yıl sonra Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olan Star TV’ye transfer olmuştu.

Bir zamanlar Türkiye’nin Pazar akşamlarını renklendiren Bizimkiler dizisinde rol almış, halen hayatta olan oyuncularının şimdiki hallerinin sizler için listeliyoruz.

 

Kısa Bir Not
Sizler için hazırladığımız video ile, kaybettiğimiz ünlüleri de anabilirsiniz. Videoya, sayfanın en alt kısmından ulaşabilirsiniz.

 


 

Şükrü | Erdal Özyağcılar

Bizimkiler dizisinin Şükrü karakterini ilk canlandıran usta oyuncu, diziden sonra çeşitli yapımlarda oynamaya devam ederek kariyerini başarılı bir biçimde sürdürüyor.

bizimkiler-oyunculari-simdiki-halleri

 

Nazan | Ayşe Kökçü

Dizinin elit karakterlerinden Nazan Başaran’a hayat veren Ayşe Kökçü, Bizimkiler’in ardından çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında oyunculuk yapmaya devam etti. Geçtiğim yıllarda yayınlanan Kardeş Payı dizisinde de yine bir anne karakterini canlandırmıştı.

bizimkiler-oyunculari-simdiki-halleri

 

Ali | Atilay Uluışık

Bizimkiler dizisinin bölüm sonunda anlatıcı olarak da sesini duyduğumuz başarılı oyuncu Atilay Uluışık, bir süre Rusya’da yaşadıktan sonra, Türkiye’ye dönüp oyunculuk kariyerine devam etme kararı aldı. Bir süre Doksanlar dizisinde de oynayan oyuncu, bazı filmlerde de rol aldı. Atilay en son; Behzat Ç. dizisinin yeni sezonunda, genç bir savcı rolünde izleyici ile buluştu.

 

Zeynep | Özge Özberk

Ali’nin uzatmalı sevgilisi rolünde oynayan Özge Özberk, Bizimkiler dizisinden sonra şöhretin basamaklarını hızla çıkma başarısını gösterdi. Çemberimde Gül Oya dizisinde başrol oynayan oyuncu en son Bizi Hatırla filminde oynamıştı.

 

Bilge | Bensu Orhunöz

Başaran ailesinin kızı Bilge, şu sıralar şehir tiyatrolarında oyunculuk yapmaya devam ediyor. Ayrıca The Jazz Room adlı bir kulüpte güzel sesi ile kendisini dinlemeye gelenleri büyülüyor.

 

Damat Aydın | Tayfun Çorağan

Şükrü Bey ve Nazan Hanım’ın damadı rolü ile diziye sonradan katılan oyunculardan Tayfun Çorağan, en son 2005 yılında kamera karşına geçtikten sonra şimdilerde sakin bir hayat yaşamayı seçenlerden.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : İnternetten Para Kazanma Yolları : Dev Rehber (2020) 

 

Şevket (1) | Cihat Tamer

Dizinin ilk sezonlarında Şükrü’nün abisi Şevket rolünde oynayan Cihat Tamer, şu sıralar İkinci Bahar adlı tiyatro oyununda oyunculuk yapmaya devam ediyor.

 

Şevket (2) | Engin Şenkan

Cihat Tamer’den sonra Şevket karakterini canlandıran Engin Şenkan, Bizimkilerden sonra oyunculuk kariyerine hız kesmeden devam etti.

 

Mine | Müjgan Ağralı

Şevket’in karısı Mine karakterini canladıran oyuncu en son 2006 yapımı Bebeğim filminde oynadı.

 

Özge | Başak Köklükaya

Mine Hanım ve Şevket Bey’in gelinleri Özge, Bizimkiler’den sonra bir çok dizi ve filmde oynadı.

 

Çaycı Abbas | Hikmet Karagöz

Çaycı Abbas rolünde oynadığı unutulmaz karakter ile hafızalara kazınan Hikmet Karagöz, geçtiğimiz aylarda felç geçirerek sevenlerini üzmüştü. Kendisine acil şifalar diliyoruz.

 

Sekreter Demet | Buket Dereoğlu

2018 yılında kaybettiğimiz, Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer karakterinin canlandıran Ercan Yazgan’ın üvey kızı olan Buket Dereoğlu; Bizimkiler dizisinden sonra 90’lı ve 2000’li yıllarda bir kaç dizide rol almıştı. Şu sıralar İstanbul’da yaşıyor.

 

Gülsüm | Mine Teber

Kapıcı Cafer’in karısı rolünde, cefakar bir anne imajı ile izleyenlerde silinmeyen bir iz bırakan Mine Teber, Bizimkiler kadar olmasa da büyük ses getiren Geniş Aile dizisinde yine bir anne rolünü canlandırmıştı.

 

Tak tak Sedat | Salih Kalyon

Karısına “Kardeşim” diye seslenen, sürekli İnternet üzerinden para transferini cız diye gerçekleştiren, alavere dalavere işlerinde usta bir karakterdi. Salih Kalyon Beşiktaş Kültür Merkezi yapımı bir çok filmde, çeşitli karakterleri canlandırmaya devam ediyor.

Bizimkiler Dizisinin Oyuncularının Son Halleri

 

Serpil | Güzin Özyağcılar

Tak tak Sedat’ın işgüzar eşi rolünde izlediğimiz Güzin Özyağcılar, Şevket rolünde oynayan Erdal Özyağcıların eşidir. Diziden sonra bir çok film ve dizide oynamıştı.

 

Şengül – Selda Özbek

Katil’in Karısı rolünde, kaset yapmak isteyen bir kadını canlandıran Selda Özbek, Bizimkiler’den sonra; Sihirli Annem, Baba Candır gibi bir çok televizyon dizisinde boy gösterdi.

 

Baykuş Cemil | Uğurtan Sayıner

“Sevim koş” ve “Benim adım Cemil” replikleri ile hafızlarda halen sıcaklığını koruyan Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner; şu sıralar İzmir’de kendi adını taşıyan bir tiyatro salonunda gençlere ve çocuklara tiyatro eğitimi veriyor.

Bizimkiler Dizisinin Oyuncularının Son Halleri

 

Sevim | Sabriye Kara

Cemil’in karısını oynayan, her daim dikiş makinesi başında gördüğümüz Sevim karakterine hayat veren Sabriye Kara, en son 2017 yapımı Geçmişteki Sır filminde rol almıştı.

 

Ulrike | Güzin Çorağan

Halit’in Alman asıllı annesi rolünde oynayan usta oyuncu, soy adından anlayabileceğiniz gibi Tayfun Çorağan ile evli. Halen Tekirdağ’da birlikte sakin bir hayat yaşayan çift, evlerinde çok sayıda kedi ve köpek besliyor. Güzin Çorağan en son Hanımın Çiftliği dizisinde rol almıştı.

 

“Dunkof” Halis | Ali Uyandıran

Babasından sürekli azar işiten, Dunkof Halis karakterini canlandıran Ali Uyandıran şu sıralar çeşitli yapımlar için seslendirme sanatçılığı yapıyor. Ayrıca bazı dizi ve filmlerde misafir oyuncu rolünde kendisini görebilme şansı yakalayabiliyoruz.

 

Dilek | Binnur Şerbetçioğlu

Dunkof Halis’in platonik aşkı, masum kız Aslı rolünde oynayan oyuncu Binnur Şerbetçioğlu, Bizimkiler dizisinden sonra bir çok dizi ve filmde oynamaya devam etti. Oyuncu en son 2018 yapımı Eyvah Karım filminde oynamıştı.

 

Şair Cenap | Rutkay Aziz

Şarap aşığı hovarda bir şair karakterine can veren Rutkay Aziz, Bizimkiler dizisinden sonra başta Avrupa Yakası olmak üzere çok sayıda dizi ve filmde oynadı.

 

Sıtkı | Cezmi Baskın

Cenap Bey’in ev arkadaşı Sıtkı rolünde oynayan Cezmi Baskın, Bizimkiler’den sonra bir çok film ve dizide rol almaya devam etti.

 

Ayla Hanım | Meral Çetinkaya

Sabri Beyin kedi sever eşi Ayla Hanım rolünü başarı ile canlandıran oyuncu, diziden sonra bir kaç filmde rol aldı.

 

Doktor Türkan Hanım | Güler Ökten

Apartmanın bodrum katında doktorluk yapan Türkan Hanım karakterini canlandıran usta oyuncu, halen başarılı bir biçimde oyunculuk kariyerine devam ediyor. O’nu en son geçtiğimiz yıl Halef filminde izlemiştik.

 

Penguen Adem | Tuncay Akça

Türkiye’nin ilk olarak Hababam Sınıfında “Abi siz niye hep tek ayak üstünde duruyorsunuz?” repliği ile sonrasında Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer’in en yakın arkadaşı olarak tanıdığı Tuncay Akça; bugünlerde farklı sinema filmlerinde oyunculuk yapmaya devam ediyor.

 

Video için buradan buyurunuz :

Bizimkiler Dizisinin Oyuncularının Son Halleri

 

internet üzerinden para kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.