Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Az Kişi Tarafından Bilinen Kemal Sunal Filmleri

Kemal Sunal’ı anlatmaya kelimeler yetmez. O Türk sinemasının hiçbir zaman unutulmayacak ismi.

Görsel Pencere; Kemal Sunal hayranları için harika bir liste hazırladı. Usta ismin çok az kişi tarafından bilinen ve Sunal’ın hayranlarının mutlaka izlemesi gereken filmleri araştırdı. Filmlerin YouTube linklerini listemize eklediğimizi de belirtelim.

Şimdiden iyi seyirler dileriz 🙂

 

1. Saygılar Bizden (1992)

Saygılar Bizden (1992)

Kemal Sunal’ın bir mübaşiri canlandırdığı 13 bölümlük Saygılar Bizden dizisini eminim biliyorsunuzdur. Peki dizinin finali niteliğinde çevrilen Saygılar Bizden filmini izlemiş miydiniz? Bizimkiler dizisinin neredeyse tüm oyuncularının rol aldığı filmin, yönetmen koltuğunda Zeki Ökten bulunuyor. Yardımcı yönetmen ise sürpriz bir isim; Zeki Demirkubuz.

YouTube Linki : Saygılar Bizden

 

2. Abuk Sabuk 1 Film (1990)

Abuk Sabuk 1 Film (1990)

Konusu : Ademoğlu köyde kızıyla birlikte yaşayan, fakir bir adamdır. Bir gün Ademoğlunun kapısı, avukatlar tarafından çalınır. Kendisine milyarder bir Alman işadamından büyük servet kalmıştır. O artık Türkiye’nin en zengin adamıdır. Tüm hayatı değişen Ademoğlu kızıyla birlikte İstanbul’da bir yalıya taşınır.

Ancak Ademoğlu hayatı boyunca hiç gülmemiştir. Büyük bir gazete O’nu güldürene yüksek ödül vereceğini belirterek yarışma düzenler.

YouTube Linki : Abuk Sabuk 1 Film

 

3. Boynu Bükük Küheylan (1990)

Boynu Bükük Küheylan (1990)

Konusu : İbrahim Küheylan iki karısı olan bir kapıcıdır. İlk karısı evlere temizliğe gider, ikinci karısı ise çalışmaz. Ancak bir gün işler tersine döner. Küheylanın iki karısı birleşince artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Film sosyal eleştiri yapan çok çarpıcı bir kurguya sahip.

YouTube Linki : Boynu Bükük Küheylan

 

4. Zehir Hafiye (1989)

Zehir Hafiye (1989)

Konusu : Kemal Sunal’ın taksici Cemal karakterine hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda Orhan Aksoy bulunuyor. Okuduğu romanların etkisi ile en büyük hedefi başarılı bir dedektif olmak olan Cemal’in hayatı, bir gün taksisine binen Zeynep’i tanıması ile değişecektir.

YouTube Linki : Zehir Hafiye

 

5. Bıçkın (1988)

Bıçkın (1988)

Konusu : Kemal Sunal’ın aynı filmde iki karakteri canlandırdığı filmlere alışığız. Bıçkının da bu duruma benzer bir konusu var.

Ali mahallesindeki Zehra’ya deliler gibi aşıktır ancak aşkına karşılık bulamaz. Zehra ise ünlü oyuncu Kemal Sunal’a aşıktır. Ali, Kemal Sunal’a tıpa tıp benzediği için, O’nu kaçırarak yerine geçmeyi, böylelikle Zehra’nın kendisine aşık olmasını sağlamak ister.

YouTube Linki : Bıçkın

 

6. Sevimli Hırsız (1988)

Sevimli Hırsız (1988)

Konusu : Kartal Tibet’in yönettiği filmde; Kemal Sunal zengin bir işadamının oğlu Metin karakterini canlandırıyor. İki hırsız olan Selma ve Bülent Metin’e arabayla çarpar. Telaşla yaralı Metin’i evlerine götüren ikili, Metin’i de hırsız zannederler. Selma ile yakınlaşmak isteyen Metin durumu bozuntuya vermez.

YouTube Linki : Sevimli Hırsız

 

7. Keriz (1985)

Keriz (1985)

Konusu : Zühtü’nün tek isteği köyün en güzel kızı Zülfiye ile evlenmektir. İki aşığın evlenmesine karşı çıkan ise Zühtü’nün amcasıdır. Evlendikten sonra Zülfiye’nin namussuzluk yaptığını iddia eden amcası yeğeninden karısını öldürmesini ister.

YouTube Linki : Keriz

 

8. Talih Kuşu (1989)

Talih Kuşu (1989)

Konusu : Osman bir farikada hamallık yaparak hayatını kazanan, ailesi ile birlikte yaşayan fakir bir adamdır. Günün birinde aldığı piyango bileti hayatını değiştirir. Bileti Osman’a satan bilet satıcısı Şakir, büyük ikramiyenin Osman’a çıktığını ilan eder. Ama küçük bir sorun vardır; Osman bileti nereye koyduğunu bir türlü bulamaz.

YouTube Linki : Talih Kuşu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.