Görsel Pencere
Sonsuz Bilgi Kaynağı

Asya’daki Geleneksel Kadın Kıyafetleri

Asya’nın kendine has gizemli ve mistik tarafının olduğunu kim inkar edebilir ki? Günümüze kadar uzanmış çok eski medeniyetlerin yaşadığı Asya’da, her ülkenin kendisine has geleneksel kıyafetleri mevcut.

Görsel Pencere; Asyalı kadınların geleneksel kıyafetlerinin hangileri olduğunu araştırdı. Hoşunuza giden bir kıyafet olursa, satın almak için; yazı başlığına tıklayabilirsiniz.

 

1. Kimono

Kimono

Japon kadınlarının geleneksel giysisi Kimono, tamamen ipekten yapıldığı için oldukça pahalı bir giysi. Geleneksel Japon kültüründe Kimono kadınların sosyal statüsünü göstermekte. Kimono çoğu Japon kadını tarafından halen kullanılmakta.

 

2. Hanfu

Hanfu

Çinli kadınların giydiği geleneksel kıyafettir. Günümüzde sosyal yaşamda kullanılmayan Hanfu, belirli özel günlerde kadınlar tarafından giyilmekte.

 

3. Cheongsam

Cheongsam

Saten kumaşla imal edilen Cheongsam, giyen kadının hatlarının tüm güzelliklerini ön plana çıkarmakta. Cheongsam Çin’de özellikle iş sektöründe çalışan kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

 

4. Hanbok

Hanbok

Kore kadınlarının geleneksel kıyafeti olan Hanbok, düz veya çiçek desenli olabiliyor.

 

5. Ao Dai

Ao Dai

Vietnamlı kadınlar tarafından giyilen Ao Dai, diğer Asya kültürlerindeki kadın kıyafetlerinden farklı olarak şapka gibi çeşitli aksesuarlar ile birlikte giyilebiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Makyajdan Sonra Pırıltılı Görünüme Kavuşan 25 Kadın

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Facebook | Instagram | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.